Ana Sayfa
» Hakkımızda
» İlaçlama yöntemleri
» Fare ilaçlama Yöntemleri
» Zararlılar
» Belgelerimiz
» İletişim
Fare ilaçlama Yöntemleri

 

FARE İLAÇLAMA  YÖNTEMLERİ
Öncelikler fare ilaçlama yöntemlerinde uygulanacak en önemli şey ortamın keşfi ve netür ilaçlama metodunun uygulanmasıdır.Fare ilaçlama yöntemlerinde birçok ilaçlama sistemi olup bunlardan en fazla sonuç alınan yöntemler aşağda belirtilmişdir. 
 
1.     KEMİRGENLERDE İSTASYON :
  Profesyonel  Fare Mücadelesinde  Uygulanan  En  Yaygın  İlaçlama   Metodur.  İstasyon  İsmini Verilen Fare Monitörlerine, Fare İlaçları Yada Zehirleri Yerleştirilir. İstasyonlar Farelerin Girebilecekleri Boyutlarda Olup, Hem Şekli İle  Hemde İçersindeki Yemlerin Çekici Özellikleri İle Kemirgenleri  Kendisine Çekmektede Ve Fareye Karşı  Cezbedici Özellik Taşımaktadır. Ortamda  Bulunan Bir Farenin İstasyona Uğramama Şansı Yok Denilecek Kadar Azdır. İstasyonlar Genelde Dolap Veya Petek Altlarına  Yada Gizli Yerlere Köşelere Farenin Gezebileceği Yerlere Metrekare Ve Mesafe Göz Önünde Bulundurulup Hesaplanarak Yerleştirlir. Bu İşlem Uzman Ekip Tarafından Uygulanmalıdır.  İstasyonlar  Yerleştirildikten Sonra ,Hedefimizdeki Farelerin İstasyonlara Uğrayıp Zehirli Yemleri Yemeleri  Beklenmektir. Bu Konuda Biraz Sabırlı Olmak Gerekir .Kaliteli Yemler Kemirgenleri Ortalama 2 Gün Sonra İç Kanama Geçirmesiyle Öldürür.Amacımız Zehirlerin Tüketilmesini Sağlamak Olduğu İçin ,Fareler Birbirlerinin  Öldüğünü Farkedelerse Zehri Yemezler Yada Kusarak Zehirden Kurtulmuş Olurlar .Bu Yüzden Profesyonel  İlaçların Uzun Zaman İçersinde Kesin Öldürme Etkisi Taşıması Gerektirir. Yemi Yiyen Fareler Genelde Ortamda Değil ,Geldikleri Yerde Yuvalarında Ölürler.Bu Şekilde Ortamdaki Fare Probleminden Kurtulunmuş Olunur.Yinde   Kontrol Amaçlı Olarak İstasyon İçersindeki Yemler Yenilenme Ve Belli Bir Müddet Ortamda Bulunması Gerekir.Bu Sayede Ortamda İleriye Dönük Fare Üreme Sorunuda Ortadan Kalkmış Olur.
  
2.    KEMİRGENLERDE CANLI YAKALAMA İSTASYONU METODU :
 
Bu Metodda  Canlı  Yakalama İstasyonu Adını Vediğimiz İstasyonlar  Aynı  Şekilde   Belli  Mesafe Ve  Metrekarelerde  Yerleştirilir. Canlı  Yakalama İstasyonlarında  Klasik  İstasyon  Gibi  2  Giriş Olup, İstasyona Fareyi Cezbedecek Herhangi Bir Yem Yada Bir Gıda Ürünü Bırakılır.  İstasyonun İçine  Giren  Fare Tekrar  İstasyonun İçinden Çıkamaz.Canlı Yakalama İstasyonunda  Farenin İçeri Girişi Vardır . Ama İçeri Giren  Farenin  Çıkış  İçin İstasyon  Kapısına  Yöneldiğinde  Kapısı Kapanmaktadır. Bu Şekilde  Fare Canlı Olarak  İstasyona  Hapsedilmiş Olunur.  Kesinlikle İçerden  Çıkamaz . Bu İstasyonun  Mekanik  Bir  Özelliğidir. 
 
 
 
3. KEMİRGENLERDE     YAPIŞKAN TUZAK METODU  : 
 
 Bu Metodda  İse  Kemirgenler Tarafından  Çekici  Özellik Taşıyan  Ve  Kendisine  Çekme  Özelliğiyle Birlikte Özel Koku  İçeren Yapış Levhalar Kullanılır  .Bu Yapışkan Levhalar  Çok  Güçlü  Yapışkan Malzemelerden Oluşup, Aşırı Çekici  Kokusuyla  Fareyi   İmkansız  Denecek Kadar Zordur. Firmamız Tarafından Kullanılan Bu Yapışkanlar Eczanelerde Satılan  Yapışkanlardan Olmayıp , Profesyonel  İlaçlama  Hizmetinde Uzman Ekip Tarafından  Kullanılan Yapışkan  Levhalardır. Bu Levhalar  Genelde  Dolap Altlarına , Köşerelere  Farenin Gezebileceği  Yerlere  Metrekare  Ve Mesafeler  Hesaplanarak  Yerleştirilir.  Yapışkanlar  Aynı Zamanda Tünel Şeklinide Dönüştürülüp, Kemirgen İçine Girdiği Zaman Tamamen Kaçamıyacak Durumdada  Uygulanabilmektedir.   Bu Metod da  Kemirgen  Mücadelesinde  Olumlu Sonuçlar Alınmaktadır.
4.    KEMİRGENLERDE İLAÇLAMA YEM UYGULAMA  METODU
 
  Bu  Metodda   İse   Blok   Pellet  Ve  Pasta  İsmini  Verdiğimiz  Kemirgen  Yemlerinin   Belli  Yerlere  Direk  Açık  Bir Şekilde  Yada  Bir Plastik  Tabak  İçinde Ortama Bırakılması   uygulanmasıdır. Bu  İlaçlar  Kazandairesi – Kömürlük – Lağam Veya Açık Alanlara  İstasyon  Kurma İhitmali   Zor Olan  Yerlerde Direk  Olarak  Uygulanabilir.  Bu İlaçların Tespit  Edilmişse  Farelerin  Geliş  Yerlerine , Yuva Deliklerine  Direk Uygulanır  Ve  Kesin  Sonuçlar  Verir.
   
 
 
5 - ULTRASONİK FARE  KOVUCU  CİHAZLAR 
 
 
 
BU CİHAZLAR FARELERİ SADECE ORTAMDAN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN ALTERNATİF OLARAK  KULLANILAN CİHAZLARDIR .FARELERİ  ÖLDÜRME VEYA YAKALAMA GİBİ  BİR ÖZELLİKLERİ BULUNMAMAKTADIR.ÇIKARDIKLARI ULTRASONİK SES  DALGALARI İLE KEMİRGENLERE KARŞI ORTAMDAN UZAKLAŞMA HİSSİ  VERMEKTEDİR. 
 
 
 
 
 
 
Etiketler: fare yakalama ankara , fare ilaçlama öldürme kovucu zehirleme ankara yöntemleri firması şirketi ,

Tüm Hakları Saklıdır.
© 2012

interpratik