Ana Sayfa
» Hakkımızda
» İlaçlama yöntemleri
» Fare ilaçlama Yöntemleri
» Zararlılar
» Belgelerimiz
» İletişim
Dezenfeksiyon Hizmeti

                                 

DEZENFEKSYiON HİZMETİ  UYGULAMASI 

FAYDALARI  VE  ÖNEMİ

 

KORONAVİRÜSE KARŞI PROFESYONEL DEZENFEKSİYON HİZMETLERİ GARANTİLİ

T.C. SAĞLIK BAKANLIK ONAYLI

Genel Dezenfeksyon  Dezenfekte Hizmeti Toplu Yaşam  Alanlarında, Kurumlarda , Hastanelerde , Okullar da , Kreşler de , Tren , Uçak , Otobüs , Gemi Gibi Ulaşım Araçlarında Günümüzde  Birçok  Yaygın Hastalığın Bulaşmasını Ve  Kontrolünü Sağlamak Amacı İle Uygulanmaktadır. İnsan Sağlığını Korumak Açısından Özellikle Şehir Hayatında  Çok Önemli  Bir  Yer Almaktadır . Dünya  Nüfusunun Devamlı Artışı Ve Birçok Kimyasalın HayatımızdaOlumsuz Olarak  Kullanılması , Çevre  Kirliğinin Oluşturduğu Durumlar ,Birçok  Gözle  Görülmeyen  Hastalık Etmeni ,Virüsler ,Bakteri Ve Mantarlar Günümüzde  İnsan  Hayatını  Dolaylı  Olarak  Tehdit Etmekte , Özellikle de  İnsanlarda Ve Diğer Canlılarda Bulaşıcı Hastalıklara Sebep Olmaktadırlar. BuYüzden  Dezenfeksyon  Hizmetinin  Önemi  Günümüzde  Önemli Bir  Yer Tutmakta  Olup ,Özellikle  Uzmanlar Tarından  Toplu  Yaşam Alanlarında  Düzenli Uygulanması İnsan Sağlığı Açısından  Çok Büyük  Bir Önem Ve Gereklilik Olduğu Belirtilmektedir.

 • Dezenfeksiyon   Hizmeti  Birçok  Bulaşıcı  Hastalığın  Solunum Ve  Cilt Teması  Yolu  İle İnsan Vücuduna Geçmesini Önler .
 • Dezenfeksiyon Hizmeti  T.C. Sağlık  Bakanlığı Ve Dünya Sağlık Örgütü ( Who ) Tarafından  Desteklenerek Önerilmekte Ve  Birçok Alanda İnsan , Toplum Ve İş Sağlığı Açısından Mecburi Olarak  Uygulanır  Duruma  Gelmektedir.
 • İnsan sağlığı açısından  çok önemli ve  gerekli  olan   hacimsel  dezenfeksiyon hizmeti  yetkili firmalar  tarafınca  uygulanan toplu kullanım alanlarında   gerekli  tek metoddur.
 • Mikroorganizmalar, tüm canlılar gibi uygun ortam bulduklarında beslenerek çoğalırlar ve yaşamlarını toprak, hava, su gibi cansız ortamlarile bazı hayvan ve insan vücudu gibi konak canlılar üzerinde sürdürürler.

Dezenfeksiyon: İnsanlarda hastalık yapma özelliği olan mikropları uzaklaştırma işlemidir. Dezenfeksiyon işleminde kullanılan ve genellikle kimyasal içerikli maddelere Dezenfektan denir.

  

 İdeal bir dezenfekta

 • Geniş bir antimikrobial spektruma sahip,
 • Organik maddelerden ve kullanılan diğer kimyasallardan etkilenmemesi
 • Kullanıcıya zarar vermemeli, kokusuz,  olmalıdır.
 • Yüzeye uyum göstermeli, aşındırma ve bozulmaya neden olmamalıdır.
 • Uygulanan yüzeylerde kalıcı etkiye sahip olmalı, temizleyici özelliğe sahip olmalı
 • Suda kolay çözünebilir olmalı
 • Konsantre ve seyreltilmiş kullanımı dayanıklı olmalıdır.

Bulaşıcı Hastalıkların Önemi Bulaşıcı Hastalıklar, Sık Ve Yaygın Görüldüğü, Ölümlere, Başka Hastalıklara Ya Da Sakatlıklara Yol Açtığı, İş Gücü Ve Maddi Kayıplara Sebep Olduğu İçin Son Derece Önemlidir. Gerekli Önlemlerin Alınması Ve Aşılama Yapılması İle Bulaşıcı Hastalıkların Çoğundan Korunmak Mümkündür.

Bulaşıcı Hastalık Etkenleri

Bakteriler: Normal mikroskopla görülebilen, çoğunlukla antibiyotiklerle öldürülebilen, virüslere göre daha büyük olan canlılardır.

Virüsler: Normal mikroskopla görülmeyen, antibiyotik denilen ilaçlarla öldürülemeyen, sadece canlı ortamlarda üreyebilen ve diğer mikroplardan çok daha küçük olan canlılardır.

Parazitler: Mikrop kadar küçük tek hücreli canlılar olabildiği gibi (sıtma etkeni), bağırsak solucanı, kıl kurdu ve tenya (abdestbozan) gibi gözle de görülebilen canlılardır.

 

ENFEKSYONLARIN İNSANA BULAŞMA  YOLLARI

 

KAYNAK HASTALIK

 • Hava Yolu  İle
 • Ağız Beslenme Yolu İle
 • Cilt Teması Yolu İle
 • Böcek Haşere Kemirgen Ve Diğer Zararlılar Yolu İle

KAPALI ALANLARDA HACİMSEL   DEZENFEKSİYON  HİZMETİ    MİKROORGANİZMA VE  BULAŞICI  HASTALIKLARLA MÜCADELE KONTROL   İÇİN  GEREKLİ  BİR HİZMETTİR. SAĞLIKLI  BİR  YAŞAM  İÇİN  DEZENFEKSİYON YAPTIRIN !

Dezenfeksiyon  Hizmeti  Birçok  Hastalık  Etmeni  Virüslerin  ,  Bakterilerin  Ve  Fungusların   Kontrol Altına  Alınmasına  Ve  Ortamdan Temizlenmesini  Sağlar  .  Sağlılı Bir  Yaşam  İçin  Toplu  Yaşam  Ortamlarında  Düzenli  Olarak  Genel  Hacimsel  Dezenfeksiyon Hizmeti   Yaptırılmalıdır.   Genel Dezenfeksiyon  Hizmetini  T.C. Sağlık Bakanlığı  Yetkili Firmalara  Yaptırınız . Kişisel  Temilzik Ve  Ortam Temizliği  Hiçbir Zaman Hacimsel  Dezenfeksiyonun  Yerini Almaz . Hacimsel  Olarak  Yapılan Dezenfeksiyon Sayesinde  Dezenfektan  Partikülleri Tüm  Ortama  Yayılır Ve  Tüm  Mükroorganizmaları  Yok Eder .

                                      

Virkon® S Dezenfektan

Dezenfekte İşlemlerinde Kullanılan Geniş Spektrumlu Dezenfektan

 

 

Enfeksiyon Kontrolü İçin Solüsyon 

 

VIRKON Toz Peroxygen Bileşikleri Sistemine Dayandırılmıştır – Geniş Spektrumlu Ve Müstesna Emniyetin Benzersiz Bir Bileşimi İle Üretilmektedir. (Hem Kullanıcı Hem De Çevre İçin) 580'in Üzerinde Virüs, Bakteri (TBC Dahil), Mantar Ve Sporsidal Mikroorganizmaya Karşı Etkisi Bağımsız Laboratuarlarca Kanıtlanmıştır.

 

• Hızlı Etki – Tek İşlemle, Temizlik Ve Dezenfeksiyon.

• Mikroorganizmaları Fiziksel Olarak Yok Etme. 

• Birleşiminde QAB,Aldehid, Fenol Ve Gluteraldehid Bulunmaz. 

• Amerika (EPA), Kanada (DIN), Avusturya (OGHM), Almanya (DGHM) Dahil 80 Ülkede Onaylanmış 3000 ‘İn Üzerinde Hastane Ve Laboratuarda Kullanılmakta. 

• VIRKON H.H Gaz&Kan Analiz Cihazi, Santrifüj V.S.Gibi Ekipmanlarda Yaygın Olarak Kullanılmakta Ve 10 Üretici Firma Tarafından Tavsiye Edilmektedir. 

• Ticari Faydalar – Basit Eğitim – Azaltılmış Evrak – Ekonomik Fiyat – Hastane Enfeksiyonlarını Önlemek – Tek İşlemle Temizlik Ve Dezenfeksiyon – Çevre Dostu 

• Solüsyon,Hava,Alet Yer Ve Yüzey Temizliği Ve Dezenfeksiyonu Uygulamaların Da Müstesna Bir Güvenlik Sağlar. 

• Solüsyon Kullanımda Cildi Ve Gözü Tahriş Etmez.Zehirli Duman Yaymaz. 

• Tavsiye Edildiği Gibi Kullanıldığında Paslanmaz Çelik Aletlere Zarar Vermez 

• Ambulans, İlk Yardım Araçlarında Güvenle Kullanım. 

• Ortam Dezenfeksiyonu, İnfeksiyon Kontrolünde Etkin Kullanım. 

• Toz Veya Solüsyon Olarak Kullanım Avantajı. 

• Solüsyonu Hazırlamak İçin Herhangi Özel Bir Sıvıya İhtiyaç Yoktur. 

• Solüsyonun Aktifliği Renk İle Gözlenir. Solüsyonun Renginin Solması Solüsyonun Aktifliğinin Azaldığını Gösterir. Aktiflik Göstergesi Renk Değişimi İle Ölçülür.

 

 

VİRUS , BAKTERİ VE MANTAR FUNGAL TÜM ZARARLILARA KARŞI KESİN ETKİLİ GENİŞ SPEKTURUMLU DEZENFEKTAN

 

Veteriner Hijyenine Yönelik TOZ DEZENFEKTAN BİLEŞİMİ : Antec Virkon's, Pembe Renkli Olup Limon Kabuğu Kokuludur. İçeriğinde Ki Peroksijen Bileşikleri Ve Organik Asitler Sayesinde Güçlü Bakterisid,Virüsid Ve Fungisit Etkiye Sahiptir. 22 Virüs Ailesinden 100 Suşuna, 400 Bakteri Ve 60'dan Fazla Mantara Karşı Yüksek Etkisi Bağımsız Laboratuar Testleri İle Kanıtlanmıştır. 

Aktif Madde: %50 Potasyum Peroksomonosülfat CAS No: 70693-62-8.

Yardımcı Maddeler: Asit Türleri, Koruyucalar, Yüzey Aktif Maddeler, Boya, Esans.

 

 

 

YÜZEY UYGULAMALARINDA, HAZIRLANAN SOLÜSYON M² Ye 300 Ml GELECEK ŞEKLİNDE UYGULANIR

 

Ürün Tipi: 3

Kullanıcı Grubugenel Halk

* Virüs, Bakteri Ve Mantarlara Karşı Etkili,

* Canine Vefeline Parvovirus, Rotavirus, Coronavirüs, Kuduz, Parainfluenza Ve Distemper'e Karşı Etkili,

* E-Coli, Salmonella, Staphylococcus Spp V.B. Bakterilere Etkili,

* Hayvanlara Aerosol Yolu İle Bulaşan Hastalıkların Önlenmesi Amacıyla Mevcut Ortamdaki Havanın Dezenfeksiyonunda 1/200 Oranında 100 M3 Alana 1 Litre Gelecek Şekilde Spreyleme Yoluyla Uygulanır,

* Evcil Hayvan Kulube, Kafes Ve Sepetleri İle Giysisi, Minderi, Mama Ve Su Kapları, Oyuncakları Ve Tasmaları 1/100 Oranındaki Hazırlanmış Dilüsyon Kullanılır.

 

korona dezenfeksiyon ilaçlama

ankara da başarılı dezennfeksiyon ve dezenfektan ve dezenfekte frmanız

 çayyolu dezenfeksiyon

 

 

 

dezenfeksiyon ankara firması şirketi

 

 

 

 

 

 

 

kreş  araç  okul  ev sağlık merkezi dezenfeksiyonu

 

 

dezenfeksiyon  yapan  firmalar ankara

 

 

 

 

firmamız  dezenfeksyion  hizmetini  tüm  hastane , ameliyathane , uçak , gemi ,  gıda  depoları ,  araçlar da  profesyonel olarak uygulamakatadır.

dezenfekte ve dezenfektan kullanmı ankara dezenfeksiyon uygulaması dezenfeksiyon dezenfekte yapan firmalar şirketler ankara ortam dezenfekte dezenfeksiyonu dezenfekte hizmetleri dezenfeksiyon firmanı şirketiniz ilaçlama
Etiketler: Dezenfeksiyon Ankara Koronavirüs İlaçlama Ortam Dezenfekte Firması Ev Apartman Kreş Villa Bina Site Hizmetleri ,

Tüm Hakları Saklıdır.
© 2012

interpratik